iPhone USB transfer danych rozwiązanie problemu

iPhone – rozłączanie połączenia z komputerem podczas transferu danych (kabel USB) [SOLUCJA]

Ostatnio doświadczyłem dziwnego problemu podczas transferu danych z mojego nieco leciwego już iPhone 7 do komputera. Połączyłem się kablem USB, żeby w miarę sprawnie przerzucić zdjęcia i filmy na mojego PC.

Niestety transfer plików przy każdej próbie był po chwili wstrzymywany, co szybko stało się bardzo frustrujące. Otrzymywałem komunikat: “Błąd kopiowania pliku lub folderu: Urządzenie dołączone do komputera nie działa”.

Jeżeli doświadczyliście czegoś podobnego w swoim telefonie to poniżej znajdziecie opis jak rozwiązałem ten problem z połączeniem.

Problematyczne kopiowanie

Do tej pory raczej uploadowałem zdjęcia bezpośrednio na Google Photos, ale tym razem chciałem uniknąć kompresji i pozostawić nagrane filmy w oryginalnej jakości.

Niestety udawało mi się skopiować tylko po kilka plików naraz, a niedługą chwilę potem transfer się zatrzymywał, a komputer zaczął wyświetlać podejrzane okienko:

komunikat błąd kopiowania pliku lub folderu, iPhone problem
Okno z błędem: “Błąd kopiowania pliku lub folderu: Urządzenie dołączone do komputera nie działa.”

Zmiana ustawień zdjęć w iPhone

Po kilku próbach dokopałem się do ustawień, których zmiana pozwoliła na bezproblemowy transfer.

Wchodzimy w Ustawienia telefonu i na głównej liście odnajdujemy pozycję Zdjęcia:

screenshot ustawienia zdjęć iPhone
Przechodzimy do pozycji Ustawienia > Zdjęcia

Po czym przewijamy na dół listy i patrzymy na ostatnią pozycję Przenieś na Maca lub PC. Powinniśmy wybrać pozycję Pozostaw oryginały:

screenshot z iPhone z ustawieniami zdjęć pozostaw oryginały
Wybieramy: Przenieś na Maca lub PC > Pozostaw oryginały

I to już wszystko. Teraz powinno działać (“u mnie działa”) 🙂

Na dole ustawień widzimy jeszcze dość lakoniczną informację: “Możesz automatycznie przesyłać zdjęcia i wideo w zgodnym formacie albo zawsze przesyłać oryginalne pliki bez sprawdzania ich zgodności”.

Prawdopodobnie ma to związek z usługą iCloud (nie korzystałem) i zgodnością formatów danych. Mimo szczerych chęci przeszukując stronę Apple nie znalazłem objaśnienia jaki to może mieć wpływ na sam transfer danych z telefonu do komputera.

Być może Ty zechcesz rozkminić to bardziej, a tymczasem mam nadzieję że opisany sposób pomógł Ci bezproblemowo przesłać swoje dane.

PS. Ustawienia prezentowane powyżej były testowane na iPhone 7 z systemem w wersji 13.4.1. Jeśli posiadasz inny model ajfona i inną wersję systemu może wyglądać to nieco inaczej.

13 myśli w temacie “iPhone – rozłączanie połączenia z komputerem podczas transferu danych (kabel USB) [SOLUCJA]”

 1. No no kolego! Świetna robota!
  Przez dwa miesiące szukałem! Nigdzie nie było rozwiązania. Miałem problemy, bo filmy 4k mogłem przesyłać maksymalnie po 1-2 pliki. A miałem takich filmików ze 120, także bolało. A apka “sendanywhere” dwukrotnie obniżała bitrate.
  Dzięki ogromne za pomoc!

  1. Dzięki, cieszę się że mogłem pomóc:) a 120 filmików to spora ilość.

 2. Super ! Ja nawet oddawałam telefon na gwarancje bo myślałam ze to jakiś błąd . U mnie działa bez zarzutów 🙂 dziękuje

 3. Próbowałam na iPhonie xs max i nadal to samo niestety nie działa 🙁 już nie wiem co to może oznaczać

 4. Dziękuje za ten wpis! 🙂 Myślałam, że wyrzucę telefon przez okno, gdyby mi nie zależało na zdjęciach pewnie bym to zrobiła 😀 A tu wszystko działa bez zarzutu, niby taka drobnostka a człowiek sam by się nie domyślił :p

 5. Dziękuję!!!! Byłam już załamana, mąż nienawidzący Iphona dogadywał mi złośliwie, że to strajfon. Więc zaczęłam się zastanawiać, czy to aby nie kolejne zabezpieczenie Appla w celu przenoszenia plików tylko na MACa.
  Teraz wszystko działa 🙂

 6. DZIĘKI MEGA ZA TEN ARTYKUŁ! Miałam meega problem, żeby zrzucić właśnie z Iphona 7 i 11 Pro, ale dzięki temu wpisowi ogarnięte 😀 Używam Iphonów od jakichś 10 lat i dopiero teraz wystąpił mi taki problem. Już serio nie wiedziałam, co z tym zrobić.
  Dzięki! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *